Co takiego ma w sobie złoto, że inwestorzy tak je polubili. Główną zaleta tego kruszcu jest fakt, iż przez długie lata utrzymuje ono swoją wartość.

Co takiego ma w sobie złoto, że inwestorzy tak je polubili. Główną zaleta tego kruszcu jest fakt, iż przez długie lata utrzymuje ono swoją wartość.


Światowe złota

Gdzie znajdują się złoża złota? Czy Polska może pochwalić się posiadaniem takich złóż?

Miejsca występowania złóż złota są bardzo różne. Jest ono minerałem, który dostępny jest na całym świecie, natomiast w różnych okolicach jego zasoby są niejednakowe. W Republice Południowej Afryki, a dokładniej w Johannesburgu odkryto oraz zbilansowano, iż tamtejsze zasoby złota wynoszą prawie 70 ton. Także, na tle innych państw, dobrze wypada Rosja oraz rewiry gór Ural. Złoto jest również bogactwem przyrody w Australii, w okolicach Kalgoorlie. Prym wiodą Stany Zjednoczone, Chiny i Kanada. Na końcu rankingu, ale również warta odnotowania, jest Indonezja. Także w naszym kraju możemy dostrzec obecność złóż złota. Znaleźć je możemy na Dolnym Śląsku w dorzeczach rzek Kwisa, Bóbr, Izera. Złoto nie występuje tam w takim stanie jak przed stuleciami, ale warto odnotować fakt, że w XII oraz XIII w tamtych rejonach wykrywano nawet do 50 ton złota, co służyło władzy królewskiej do zdobywania popularności oraz rozwoju handlu.

Tagi: minerał, świat, złoto, Dolny Śląsk, władza królewska, rozwój handlu, Chiny, USA

Brak komentarzy!

 


Zobacz także:

Światowe złota

Miejsca występowania złóż złota są bardzo różne. Jest ono minerałem, który dostępny jest na całym świecie, natomiast w różnych okolicach jego zasoby są niejednakowe. W Republice Południowej Afryki, a dokładniej w Johannesburgu odkryto oraz zbilansowano, iż tamtejsze zasoby złota wynoszą prawie 70 ton.

Niepewny pieniądz

Pieniądz jest wartością bardzo zmienną oraz niepewną. Dlatego też, jeżeli tylko mamy odpowiedni zapas gotówki, która staje się oszczędnościami z kilku lat, pragniemy je w jakiś sposób zabezpieczyć. Najbezpieczniej jest zainwestować w metale szlachetne.

Opis złota

Aktualnie znane są nam niezastąpione właściwości fizyczne jak i chemiczne złota. Jest to przecież nic innego jak najbardziej i najdłużej znany metal na świecie. To on bardzo często zmieniał bieg historii, wywracał całe rodziny do góry nogami. Natomiast aktualnie jest to bardzo dobry materiał, który bardzo często wykorzystuje się z życiu codziennym. Jest ono także bezcennym materiałem do użytku.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009