Co takiego ma w sobie złoto, że inwestorzy tak je polubili. Główną zaleta tego kruszcu jest fakt, iż przez długie lata utrzymuje ono swoją wartość.

Co takiego ma w sobie złoto, że inwestorzy tak je polubili. Główną zaleta tego kruszcu jest fakt, iż przez długie lata utrzymuje ono swoją wartość.


Wykorzystanie złota

Gdzie wykorzystywane jest złoto? Jaką rolę odgrywa ono w medycynie?

Stosowanie tego pierwiastka chemicznego jest powszechnie wykorzystywane w jubilerstwie do wyrobu biżuterii, procesorów, przedmiotów ozdobnych, sakralnych oraz użytkowych (największym wyrobem z czystego złota jest sarkofag Tutenchamona o wadze 110 kg). Złoto zalicza się do najbardziej poszukiwanych oraz bardzo cenionych kamieni kolekcjonerskich (największy samorodek odnaleziono w Chile w 1951 roku o wadze 153 kg; w Australii znaleziono samorodki o masach: 68 kg, 71 kg, 85 kg, 92 kg). Stanowiło ono podstawę systemów monetarnych; wykorzystywane jest do wyrobu monet, w elektronice (do wyrobu złączy); w technice radiowej, ze względu na stabilne właściwości elektryczne oraz brak utleniania; do \"złocenia\" innych metali; produkcji specjalnego szkła; jest składnikiem szlachetnych stopów; wykorzystywane jest w medycynie oraz w stomatologii (korony, mosty); jako złoto płatkowe w technikach pozłotniczych. Związki złota są wykorzystywane, jako środek leczniczy w reumatoidalnym zapaleniu stawów (podawane domięśniowo).

Tagi: złoto, jubilerstwo, biżuteria, przedmioty sakralne, sarkofag, kamień kolekcjonerski, medycyna

Komentarze (2):

Komentarz został dodany przez: Robert Korczyński, 2011-02-22 01:06:06
Ten biały proszek jest rzadkim znaleziskiem dla geologów. Naukowcy z Science of Electromagnatheria rozpoczęli nad nim szczegółowe badania. Patrick Bailey znany naukowiec zajmujący się badaniami nad produktami i suplementami naturalnymi rozpoczął badania i nad tym minerałem. Udał się w góry Sierra, spotkał tam Indiankę, która leczyła za pomocą ziół. Od niej dowiedział się za pomocą jakich ziół można leczyć AIDS. Prowadził nad nimi badania. Odkrył, że te zioła rosną w pobliżu składowisk minerału zwanego białym złotem. W czasie jego badań i nad ziołami i nad białym proszkiem znalazł, że oba otwierają - według spirytualnej wiedzy wyższą świadomość w człowieku, wpływają na jego DNA. Biały proszek złota był przetestowany na różne sposoby. W rezultacie znaleziono w nim następujące składniki: - złoto = 94 ppm - srebro = 178 ppm - żelazo = 24 ppm - rodhium = 15 ppm - platyna = 78 ppm - chrom = 225 ppm

Komentarz został dodany przez: Katarzyna Żygadło, 2011-02-22 01:07:24
Wartości jakie człowiek może osiągnąć poprzez stosowanie preparatu Etherium Gold: - Wzmocnienie i czystość struktur mentalnych - pozytywne emocje i poczucie wewnętrznego spokoju - wzmocnienie zdolności intuicyjnych i stymulacja 6 zmysłów człowieka - zdolności panowania nad stresami - wchodzenie w głębszy stan modlitwy i medytacji - otwieranie zmysłów na prorocze sny - większa twórczość - balans między prawą i lewą półkulą mózgową - wejście w wyższe pola świadomości - poszerzenie uczuć i możliwości ich wyrażania.

 


Zobacz także:

Dzieje złota

W Europie Rzymianie wydobywali złoto, było ono wydobywane również w Hiszpanii oraz Portugalii. W średniowieczu bardzo dużych ilości złota dostarczały kraje czeskie, w Ameryce natomiast Peru. W naszym kraju wydobywano małe ilości złota na Śląsku, w okolicy Legnicy, Złotogóry oraz w Złotym Stoku k. Płocka. Tam np. wydobywano je jako produkt uboczny przy eksploatacji rud arsenowych.

Niepewny pieniądz

Pieniądz jest wartością bardzo zmienną oraz niepewną. Dlatego też, jeżeli tylko mamy odpowiedni zapas gotówki, która staje się oszczędnościami z kilku lat, pragniemy je w jakiś sposób zabezpieczyć. Najbezpieczniej jest zainwestować w metale szlachetne.

Złoto jako symbol

Złoto (Au, łac. aurum) jest to pierwiastek chemiczny, metal, o liczbie atomowej 79. Złoto występuje w skorupie ziemskiej w ilości 1,1 - 10.3 ppm. Można go znaleźć również w przyrodzie w stanie rodzimym. Od wieków jest ono symbolem bogactwa.


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009